Τα στιγμιότυπα του ΠΑΟΚ-Βασιλεία

Ο ΠΑΟΚ έκανε το καθήκον του στα... αποκαλυπτήρια της Τούμπας και κέρδισε στην πρώτη του επίσημη αναμέτρηση για φέτος την Βασιλεία με 2-1 σκορ στο πλαίσιο των προκριματικών για το Champions League

O ΠΑΟΚ ήταν αυτός που είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 32ο λεπτό της συνάντησης με ένα εκπληκτικό αριστερό σουτ του Κάνιας από τα 35 μέτρα χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Όμλιν.

Στο δεύτερο μέρος ο Δικέφαλος συνέχιζε να πιέζει και πέτυχε στο 79' το νικητήριο γκολ με τον συνήθη ύποπτο, Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, που μετά από σέντρα του Δημήτρη Λημνιού σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Βασιλείας. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα, παρόλα αυτά η αντίδραση τους ήταν άμεση και δύο λεπτά αργότερα μείωσαν σε 2-1 με τον Αγέτι.