Κράτησε τα γεννητικά του όργανα και αποβλήθηκε ο Πέλκας!

Ο Δημήτρης Πέλκας πέτυχε το νικητήριο γκολ το ΠΑΟΚ στο φινάλε των καθυστερήσεων αλλά αμέσως μετά είδε απευθείας κόκκινη επειδή κράτησε επιδεικτικά τις... μπάλες του πάνω στους πανηγυρισμούς!

Απίστευτη εξέλιξη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στο ΠΑΟΚ-Πανιώνιος, καθώς μετά τη σέντρα του Μάτος από τα δεξιά και την κεφαλιά του Μυστακίδη στο δεύτερο δοκάρι, ο Πέλκας βρέθηκε στην κατάλληλη θέση την κατάλληλη στιγμή και με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη και χάρισε τη νίκη στον "Δικέφαλο" με 1-0.
Δεν ήταν όμως μόνο αυτή η στιγμή που "σημάδεψε" το ματς των δύο ομάδων αλλά η αντιεπαγγελματική κίνηση του σκόρερ αμέσως μετά την επίτευξη του τέρματος καθώς κράτησε με επιδεικτικό τρόπο τα γεννητικά του όργανα στρέφοντας το βλέμμα του προς τους αντιπάλους!
Ο διαιτητής Στυλιάρας είδε τον προσβλητικό πανηγυρισμό του Έλληνα διεθνούς μεσοεπιθετικού και δεν του... χαρίστηκε καθώς έβγαλε απευθείας από το τσεπάκι την κόκκινη κάρτα και τον απέβαλε.