Τριάρα πριν τον ΠΑΟΚ η Καραμπάχ

Ένεση ψυχολογίας για την προσεχή αντίπαλο του ΠΑΟΚ την Καραμπάχ που κέρδισε με 3-0 την Σουμκαγίτ και συνεχίζει στο κυνήγι της Καμπάλα.

Στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος του Αζερμπαϊτζάν πέρασε η Καραμπάχ. Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ είχε εύκολο έργο απέναντι στην Σουμκαγίτ, την οποία κέρδισε με 3-0, ανεβαίνοντας στην δεύτερη θέση τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Καμπάλα.

Υπόθεση δύο λεπτών ήταν το παιχνίδι, αφού η Καραμπάχ τελείωσε το ματς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ισπανός πρώην μέσος της ΑΕΚ, Μίτσελ άνοιξε το σκορ από τα 11 βήματα (42’), ενώ στην αμέσως επόμενη φάση, ο Κουρμπάνοφ έκανε το 2-0 (44’).

Η ομάδα του Κουρμπάν Κουρμπάνοφ έριξε στροφές στην επανάληψη, όμως αυτό δεν την εμπόδισε να βρει τρίτο γκολ με τον Ντλόβου στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-0.

Η σύνθεση της Καραμπάχ: Σέχιτς, Μεντβέντεφ, Ντλόβου, Μίτσελ, Ρεϊνάλντο, Κουρμπάνοφ, Αλμέιδα, Νασντεμίροφ, Χουσεΐνογ, Ντινίγεφ, Ντάνι Κιντάνα.