Χαμός με την κόκκινη! «Πας καλά ρε;» (ΦΩΤΟ)

Με 10 παίκτες έμεινε στο 45’ της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ ο Αστέρας, καθώς ο Αρετόπουλος έβγαλε δεύτερη κίτρινη στον Μπέρτο. Τι είπε ο Έλληνας στόπερ, τι έγινε!

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να προηγείται 2-0 στην Τρίπολη του Αστέρα, ωστόσο το παιχνίδι έχει πάρα πολλά νεύρα και λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, υπήρξε μεγάλη ένταση, όταν ο Αρετόπουλος έστειλε στα αποδυτήρια τον Μπέρτο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

O Έλληνας στόπερ, που έπαιζε με κίτρινη από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όταν τιμωρήθηκε μαζί με τον Τζαβέλλα για τραβήγματα σε ένα κόρνερ, πήδηξε για να διεκδικήσει την μπάλα στη μεσαία γραμμή και χτύπησε με «σκαριά» τον Κρέσπο στα πλευρά.

Ο Αρετόπουλος αν και καθυστέρησε πάρα πολύ να δείξει έστω και φάουλ, τελικά σταμάτησε το ματς και έβγαλε την δεύτερη κίτρινη στον Μπέρτο, που έξαλλος φώναζε στον ρέφερι «Πας καλά ρε;;». Την ίδια ώρα, οι συμπαίκτες του είχαν… πολιορκήσει τον διαιτητή, ενώ «ντου» στον αγωνιστικό χώρο έγινε και από τον πάγκο.