Αυτή τη φορά ο ΠΑΟΚ προβλημάτισε. Χρειάζεται και η άμυνα, παιδιά…

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να δεχτεί τρία γκολ σε οκτώ λεπτά και τελικά να χάσει με 3-4 από τη Στεάουα σε φιλικό αγώνα στην Ολλανδία

Η ομάδα του Ίβιτς έδειξε για πρώτη φορά στην προετοιμασία ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ. Η άμυνά του θύμισε παιδική χαρά στο πρώτο ημίχρονο και επέτρεψε στους Ρουμάνους να σκοράρουν με κάθε δυνατό και αδύνατο τρόπο. Η ήττα δεν ενδιαφέρει παρά μόννο ο προβληματισμός που γεννά και η ανάγκη για άμεση βελτίωση

Απίστευτα πράγματα μέσα σε οκτώ λεπτά

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένας… τρελός αγώνας με τις δύο ομάδες να προσφέρουν όμορφο θέαμα στον κόσμο και πολλές αφορμές στους προπονητές τους για προβληματισμό. Ναι μπήκαν όμορφα γκολ όπως η εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκεζ, ναι ο ΠΑΟΚ ήταν δυνατός στα επιθετικά στημένα του αλλά είχε και πολλές αδυναμίες. Πάρα πολλές…

Αμυντικά έδειξε πως δεν είχε το απαραίτητο βαθμό προσήλωσης με αποκορύφωμα το εφιαλτικό τελευταίο οκτάλεπτο όταν και δέχτηκε τρία γκολ (δύο από τον Ντουτόριε και ένα από τον Στάντσιου). Αν προστεθεί σ’ αυτά και το γκολ από κεφαλιά του Γκάμπριελ μετά από κόρνερ καταλαβαίνετε το μέγεθος του προβλήματος…